Αποχαιρετιστήριο μήνυμα του Συλλόγου Διδασκόντων για τα ”εκτάκια” μας.

Καλό καλοκαίρι και καλή συνέχεια.

Αγαπημένοι μας μαθητές,
σας Αποχαιρετούμε με τη δική μας Αλφαβήτα !
Τα Βήματα που κάνατε ως εδώ δεν είναι λίγα , ειδικά για εσάς που τώρα βαδίζετε στο Γυμνάσιο.  Για εσάς η Διαδρομή ήταν γεμάτη προκλήσεις, γνώσεις, προσπάθειες κι Ελπίδες. Θα θέλαμε να ξέρετε ότι σας αγαπάμε κι ότι θα νιώθουμε περήφανοι για σας κάθε φορά που θα μαθαίνουμε ότι εξελίσσεστε κι είστε χαρούμενοι με τις επιλογές σας. Να ξέρετε ότι το νόημα της Ζωής σας θα το δίνετε εσείς με τις προσπάθειές σας, την υπομονή και την επιμονή σας. Η κάθε σας επιλογή θα θέλει Θάρρος,αξιοποίηση των Ικανοτήτων σας Κουράγιο αλλά και Λογική. Μα κι εσείς Να μην ξεχνάτε τους δασκάλους σας που θέλησαν να σας Ξεκλειδώσουν και με Όμορφους τρόπους σας Πλησίασαν Ρωτώντας και μαθαίνοντας σας, Σιγά Σιγά. Σας ευχόμαστε Υγεία Φως Χαρά στην Ψυχή σας για όλα τα Ωραία, τα μικρά και τα μεγάλα που περάσαμε μαζί και που θα περάσουμε ακόμα.
Με πολλή αγάπη οι δάσκαλοι του σχολείου σας.