Μήνυμα της σχολικής ψυχολόγου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Όλοι καλούμαστε να προσαρμοστούμε σε μια καθημερινότητα πολύ διαφορετική από ότι είχαμε συνηθίσει. Γονείς και παιδιά βιώνουν δύσκολα συναισθήματα και είναι σημαντικό, μέσω της σχολικής κοινότητας, να δίνουμε και να παίρνουμε βοήθεια και υποστήριξη.

Σας ενημερώνω ότι είμαι στη διάθεσή σας σε ότι αφορά στη ψυχολογική υποστήριξη γονιών και παιδιών σχετικά με τις δυσκολίες αυτής της περίοδου. Μπορείτε να ενημερώνεστε μέσω σχετικού υλικού (άρθρων, προτάσεων κλπ) που προτείνονται.

Όσοι θέλετε να συνομιλήσουμε τηλεφωνικά, ή μέσω τηλεδιάσκεψης, μπορείτε είτε να επικοινωνήσετε με τη διεύθυνση του σχολείου, είτε να στείλετε e-mail στη διεύθυνση katerpapag@hotmail.com, αναγράφοντας το ονοματεπώνυμο, το σχολείο και την τάξη του παιδιού καθώς και το ονοματεπώνυμο, το e-mail και το τηλέφωνο του γονέα.

Κατερίνα Παπαγεωργίου

Ψυχολόγος, PhD – Ψυχοθεραπεύτρια